Susumu KRL1220E-M-R220-F-T5
KRL1220E-M-R220-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R220-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.22 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R220-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R220-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R220-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R220-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R220-F-T5
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R220-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R220-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R220-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R220-F-T5
RES SMD 13.3 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONV DC/DC 7.5W 18-36VIN +/-12V datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 3% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 169 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8-EMSOP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FO SPLICE CLOSURE NO GND NO TRAY datasheet.pdf
CONN HDR 37POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
47000UF 10V 35X50MM 105C 5000H datasheet.pdf