Susumu KRL1220E-M-R470-F-T5
KRL1220E-M-R470-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1220E-M-R470-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/2W 0805
Datasheet Download
KRL1220E-M-R470-F-T5.pdf
Availability of KRL1220E-M-R470-F-T5
QUANTITY
KRL1220E-M-R470-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1220E-M-R470-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1220E-M-R470-F-T5
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1220E-M-R470-F-T5
Related LinksKRL1220E-M, KRL1220E-M-R470-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1220E-M-R470-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1220E-M-R470-F-T5
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 39POS datasheet.pdf
IC CTLR HOT SWAP DUAL 24-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 16POS SKT datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf