Susumu KRL1632E-M-R007-G-T5
KRL1632E-M-R007-G-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1632E-M-R007-G-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.007 OHM 2% 3/4W 1206
Datasheet Download
KRL1632E-M-R007-G-T5.pdf
Availability of KRL1632E-M-R007-G-T5
QUANTITY
KRL1632E-M-R007-G-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1632E-M-R007-G-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1632E-M-R007-G-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.007
Tolerance±2%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1632E-M-R007-G-T5
Related LinksKRL1632E-M, KRL1632E-M-R007-G-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1632E-M-R007-G-T5 Details Description
Related parts for KRL1632E-M-R007-G-T5
CONN HEADER .100 DUAL R/A 4POS datasheet.pdf
SIDACTOR 3CHP 300V 250A TO-220 datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 110NS 64EASYBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.3A 85 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 32.4 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 356 I/O 456PBGA datasheet.pdf
CABLE GLAND METAL PG7 3-6.5MM datasheet.pdf
OSC XO 13.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CABLE ETHERCAT RJ45 datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 800MA 570 MOHM datasheet.pdf