Susumu KRL1632E-M-R082-F-T5
KRL1632E-M-R082-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1632E-M-R082-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.082 OHM 1% 3/4W 1206
Datasheet Download
KRL1632E-M-R082-F-T5.pdf
Availability of KRL1632E-M-R082-F-T5
QUANTITY
KRL1632E-M-R082-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1632E-M-R082-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1632E-M-R082-F-T5
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.082
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1632E-M-R082-F-T5
Related LinksKRL1632E-M, KRL1632E-M-R082-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1632E-M-R082-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1632E-M-R082-F-T5
IDC CABLE - MKC50K/MC50G/MKC50K datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.015UF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V AXIAL datasheet.pdf
IC ADC SERIAL 10BIT 12CH 16-QSOP datasheet.pdf
LED CBI 3MM ARRAY 1X5 GRN 2MA TH datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.4A 220 MOHM TH datasheet.pdf
INSERT FEMALE 16POS+1GND CRIMP datasheet.pdf
CAP MICA 56PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.5V OD 24SSOT datasheet.pdf