Susumu KRL1632E-M-R150-F-T5
KRL1632E-M-R150-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL1632E-M-R150-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.15 OHM 1% 3/4W 1206
Datasheet Download
KRL1632E-M-R150-F-T5.pdf
Availability of KRL1632E-M-R150-F-T5
QUANTITY
KRL1632E-M-R150-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL1632E-M-R150-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL1632E-M-R150-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL1632E-M-R150-F-T5
Related LinksKRL1632E-M, KRL1632E-M-R150-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL1632E-M-R150-F-T5 Details Description
Related parts for KRL1632E-M-R150-F-T5
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 11POS GOLD PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A 14VSON datasheet.pdf
THERMAL PROTECTOR 100DEG C NO 6A datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf