Susumu KRL2012E-M-R100-F-T5
KRL2012E-M-R100-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL2012E-M-R100-F-T5
Brief Description
RES SMD 0.1 OHM 1W 0805 WIDE
Datasheet Download
KRL2012E-M-R100-F-T5.pdf
Availability of KRL2012E-M-R100-F-T5
QUANTITY
KRL2012E-M-R100-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL2012E-M-R100-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL2012E-M-R100-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 0805 (2012 Metric), 0508
Supplier Device Package2012
Size / Dimension0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL2012E-M-R100-F-T5
Related LinksKRL2012E-M, KRL2012E-M-R100-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL2012E-M-R100-F-T5 Details Description
Related parts for KRL2012E-M-R100-F-T5
MOSFET P-CH 30V 0.98A SC89-6 datasheet.pdf
MX QSFP MTP-LC BOUT HB CBL ASSY datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
PAD - INDEX FINGER datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
OSC XO 3.68640MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RECIRCULATING CHILLER datasheet.pdf
TV 79C 79#22D PIN PLUG datasheet.pdf
4700UF 50V 30X30MM 105C 5000H datasheet.pdf