Susumu KRL3216T4-M-R002-G-T1
KRL3216T4-M-R002-G-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL3216T4-M-R002-G-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.002 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
KRL3216T4-M-R002-G-T1.pdf
Availability of KRL3216T4-M-R002-G-T1
QUANTITY
KRL3216T4-M-R002-G-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL3216T4-M-R002-G-T1
Internal Part NumberEIS-KRL3216T4-M-R002-G-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.002
Tolerance±2%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL3216T4-M-R002-G-T1
Related LinksKRL3216T4-, KRL3216T4-M-R002-G-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL3216T4-M-R002-G-T1 Details Description
Related parts for KRL3216T4-M-R002-G-T1
BOX ALUM UNPAINTED 2.77"LX2.25"W datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 20.5KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 1.2-20 UNF-2A 1-5V datasheet.pdf
KIT EVAL RFID IDIC 125KHZ datasheet.pdf
ADHESIVE SEALANT SIL WHITE PASTE datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR RRO 8SOIC datasheet.pdf
12P RCPT VAL-U-LOK GW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
TOOL REPLACEMENT CRIMP DIE datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf