Susumu KRL3216T4-M-R010-F-T1
KRL3216T4-M-R010-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL3216T4-M-R010-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.01 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
KRL3216T4-M-R010-F-T1.pdf
Availability of KRL3216T4-M-R010-F-T1
QUANTITY
KRL3216T4-M-R010-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL3216T4-M-R010-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL3216T4-M-R010-F-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.01
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL3216T4-M-R010-F-T1
Related LinksKRL3216T4-, KRL3216T4-M-R010-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL3216T4-M-R010-F-T1 Details Description
Related parts for KRL3216T4-M-R010-F-T1
IC OPAMP GP 225KHZ RRO TSOT23-6 datasheet.pdf
BANANA PLUG ADAPTER BLACK datasheet.pdf
RES SMD 590K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/3V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
IC 1DRVR/1RCVR RS232 16-TSSOP datasheet.pdf
TXRX LIN STAND ALONE 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 39MM datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT RA datasheet.pdf