Susumu KRL3216T4-M-R100-F-T1
KRL3216T4-M-R100-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL3216T4-M-R100-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.1 OHM 1W 1206 WIDE
Datasheet Download
KRL3216T4-M-R100-F-T1.pdf
Availability of KRL3216T4-M-R100-F-T1
QUANTITY
KRL3216T4-M-R100-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL3216T4-M-R100-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL3216T4-M-R100-F-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.1
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 1206 (3216 Metric), 0612
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.063" L x 0.126" W (1.60mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations4
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL3216T4-M-R100-F-T1
Related LinksKRL3216T4-, KRL3216T4-M-R100-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL3216T4-M-R100-F-T1 Details Description
Related parts for KRL3216T4-M-R100-F-T1
RES SMD 442 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W SNGL 5V OUT datasheet.pdf
LED LIGHT PIPE RED FLEX RND 6" datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 9.09 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 5VOUT 25W datasheet.pdf
8+8 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
PMODSWT SLIDE SWITCH MODULE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT SKT datasheet.pdf