Susumu KRL6432E-M-R001-J-T1
KRL6432E-M-R001-J-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL6432E-M-R001-J-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.001 OHM 3W 2512 WIDE
Datasheet Download
KRL6432E-M-R001-J-T1.pdf
Availability of KRL6432E-M-R001-J-T1
QUANTITY
KRL6432E-M-R001-J-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL6432E-M-R001-J-T1
Internal Part NumberEIS-KRL6432E-M-R001-J-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductSusumu - KRL Series Resistors
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.001
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package6432
Size / Dimension0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL6432E-M-R001-J-T1
Related LinksKRL6432E-M, KRL6432E-M-R001-J-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL6432E-M-R001-J-T1 Details Description
Related parts for KRL6432E-M-R001-J-T1
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRI-STATE 8DIP GW datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP datasheet.pdf
RES 487K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR DL BUCK PWM 48QFN datasheet.pdf
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf