Susumu KRL6432E-M-R015-F-T1
KRL6432E-M-R015-F-T1 picture photo
Mfg. Part Number
KRL6432E-M-R015-F-T1
Brief Description
RES SMD 0.015 OHM 3W 2512 WIDE
Datasheet Download
KRL6432E-M-R015-F-T1.pdf
Availability of KRL6432E-M-R015-F-T1
QUANTITY
KRL6432E-M-R015-F-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL6432E-M-R015-F-T1
Internal Part NumberEIS-KRL6432E-M-R015-F-T1
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.015
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package6432
Size / Dimension0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL6432E-M-R015-F-T1
Related LinksKRL6432E-M, KRL6432E-M-R015-F-T1 Datasheet, Susumu Distributor
KRL6432E-M-R015-F-T1 Details Description
Related parts for KRL6432E-M-R015-F-T1
SIDACTOR BI 190V 150A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 68NH 1.1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 200V 400MA TSMD6 datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 33K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT 24POS datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 0.079 30 POS datasheet.pdf