Susumu KRL6432E-M-R047-F-T5
KRL6432E-M-R047-F-T5 picture photo
Mfg. Part Number
KRL6432E-M-R047-F-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.047 OHM 3W 2512 WIDE
Datasheet Download
KRL6432E-M-R047-F-T5.pdf
Availability of KRL6432E-M-R047-F-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
KRL6432E-M-R047-F-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRL6432E-M-R047-F-T5
Internal Part NumberEIS-KRL6432E-M-R047-F-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKRL
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)0.047
Tolerance±1%
Power (Watts)3W
CompositionMetal Foil
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseWide 2512 (6432 Metric), 1225
Supplier Device Package6432
Size / Dimension0.122" L x 0.248" W (3.10mm x 6.30mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRL6432E-M-R047-F-T5
Related LinksKRL6432E-M, KRL6432E-M-R047-F-T5 Datasheet, Susumu Distributor
KRL6432E-M-R047-F-T5 Details Description
Related parts for KRL6432E-M-R047-F-T5
RES 182K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 500 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
THYRISTOR STUD 200V 150A TO-93 datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 10NS 128TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.25A 6WSON datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.320" 3/5MM 2L datasheet.pdf
GREEN CARD EDGE .125 X .250 datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 66MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CABLE GLAND NYLON M22 10-14MM datasheet.pdf
Connector Header 92 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf