Apem Inc. KRR22N01XX02
KRR22N01XX02 picture photo
Mfg. Part Number
KRR22N01XX02
Manufacturer
Product Category
Accessories - Caps
Brief Description
CAP ROCKER RECTANGULAR BLACK
Datasheet Download
KRR22N01XX02.pdf
Availability of KRR22N01XX02
QUANTITY
KRR22N01XX02 Order Process
Ship out your order
Specifications of KRR22N01XX02
Internal Part NumberEIS-KRR22N01XX02
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductKL and KR Series Sealed Rocker Switches
Standard Package40
Category Switches
FamilyAccessories - Caps
SeriesKR
Switch TypeRocker
ShapeRectangular, Convex (Domed)
ColorBlack
IlluminationIlluminated
For Use With/Related ProductsKR Series
Mounting TypeSnap Fit
Size47.00mm L x 25.00mm W
FeaturesOn - Off Marking
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KRR22N01XX02
Related LinksKRR22N, KRR22N01XX02 Datasheet, Apem Inc. Distributor
KRR22N01XX02 Details Description
Related parts for KRR22N01XX02
BATTERY PACK NIMH 6.0V 1500 MAH datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 25A 24V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10V 20% 0805 datasheet.pdf
IC PLL CMOS LOGIC W/VCO HS 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SGE-245-2-1450 10000C SFTY EDGE datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 102 TYP datasheet.pdf
EMITTER IR 850NM 1.2A SMD datasheet.pdf