United Chemi-Con KTD250B685M43A0T00
KTD250B685M43A0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTD250B685M43A0T00
Brief Description
CAP CER 6.8UF 25V X7R RADIAL
Datasheet Download
KTD250B685M43A0T00.pdf
Availability of KTD250B685M43A0T00
QUANTITY
KTD250B685M43A0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTD250B685M43A0T00
Internal Part NumberEIS-KTD250B685M43A0T00
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.256" L x 0.157" W (6.50mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTD250B685M43A0T00
Related LinksKTD250B68, KTD250B685M43A0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTD250B685M43A0T00 Details Description
Related parts for KTD250B685M43A0T00
DIODE ZENER 8.2V 500MW DO35 datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 60V 4A TO126 datasheet.pdf
MOUNTING CLAMP VERT 2.5IN DIA datasheet.pdf
IC PCI SW 12LANE 3PORT 324-BGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10M OHM 1% 75W datasheet.pdf
MICROFIT 3.0 VERT THRHOLE DR 30A datasheet.pdf
R/A REC POWER BLADE datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 700MA 680 MOHM datasheet.pdf