United Chemi-Con KTD251B334M32A0T00
KTD251B334M32A0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTD251B334M32A0T00
Brief Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R RADIAL
Datasheet Download
KTD251B334M32A0T00.pdf
Availability of KTD251B334M32A0T00
QUANTITY
KTD251B334M32A0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTD251B334M32A0T00
Internal Part NumberEIS-KTD251B334M32A0T00
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.197" L x 0.138" W (5.00mm x 3.50mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTD251B334M32A0T00
Related LinksKTD251B33, KTD251B334M32A0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTD251B334M32A0T00 Details Description
Related parts for KTD251B334M32A0T00
RES SMD 255 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 WW datasheet.pdf
RES 82K OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
CONV DC/DC 1.25W 05VIN 07VOUT datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 11.77"L X 9.9"W datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 3PIN SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
R/A HDR PWRBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CTV 39C 39#16 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf