United Chemi-Con KTF250B156M43N0T00
KTF250B156M43N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTF250B156M43N0T00
Brief Description
CAP CER 15UF 25V X7R 1812
Datasheet Download
KTF250B156M43N0T00.pdf
Availability of KTF250B156M43N0T00
QUANTITY
KTF250B156M43N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTF250B156M43N0T00
Internal Part NumberEIS-KTF250B156M43N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTF250B156M43N0T00
Related LinksKTF250B15, KTF250B156M43N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTF250B156M43N0T00 Details Description
Related parts for KTF250B156M43N0T00
BANANA JACK PNL MT GOLD 10PC WHT datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 2MM R/A TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BERGSTIK II DR STRAIGHT RET datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 16V 20% 2824 datasheet.pdf
RES 1.33M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 8POS SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1HV+12LV PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 61MM datasheet.pdf
STARTER KIT WIRELESS LIGHT CTRL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS CABLE PIN datasheet.pdf