United Chemi-Con KTF250B685M32N0T00
KTF250B685M32N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTF250B685M32N0T00
Brief Description
CAP CER 6.8UF 25V X7R 1210
Datasheet Download
KTF250B685M32N0T00.pdf
Availability of KTF250B685M32N0T00
QUANTITY
KTF250B685M32N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTF250B685M32N0T00
Internal Part NumberEIS-KTF250B685M32N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTF250B685M32N0T00
Related LinksKTF250B68, KTF250B685M32N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTF250B685M32N0T00 Details Description
Related parts for KTF250B685M32N0T00
IC DUAL GP LV COMPARATOR 8-SOIC datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .5W 90DB 57MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 3W DO214AC datasheet.pdf
SWITCH DIP 1/2 PITCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 51A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 3.57K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
UNIVERSAL TRIM KIT 1000MM X 1250 datasheet.pdf