United Chemi-Con KTF251B334K32N0T00
KTF251B334K32N0T00 picture photo
Mfg. Part Number
KTF251B334K32N0T00
Brief Description
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1210
Datasheet Download
KTF251B334K32N0T00.pdf
Availability of KTF251B334K32N0T00
QUANTITY
KTF251B334K32N0T00 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTF251B334K32N0T00
Internal Part NumberEIS-KTF251B334K32N0T00
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,600
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.102" (2.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTF251B334K32N0T00
Related LinksKTF251B33, KTF251B334K32N0T00 Datasheet, United Chemi-Con Distributor
KTF251B334K32N0T00 Details Description
Related parts for KTF251B334K32N0T00
RES SMD 1.82K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE 400A 690V 1/110 AR UC datasheet.pdf
RES 4.42K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 23 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
PWRBLADE VERT HDR datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 27 OHM 14SOIC datasheet.pdf