Rohm Semiconductor KTR03EZPF1104
KTR03EZPF1104 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF1104
Brief Description
RES SMD 1.1M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF1104.pdf
Availability of KTR03EZPF1104
QUANTITY
KTR03EZPF1104 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF1104
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF1104
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF1104
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF1104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF1104 Details Description
Related parts for KTR03EZPF1104
FUSE GLASS 160MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.2MHZ RRO 14DIP datasheet.pdf
CAP CER 12PF 1KV NP0 1206 datasheet.pdf
COUNTER LCD 6 CHAR 100-240V PNL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT FLASH 64-LQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR FLUSH GR/RD/YLW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
13+13 WAY EXT WALL MALE CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156" datasheet.pdf