Rohm Semiconductor KTR03EZPF20R0
KTR03EZPF20R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF20R0
Brief Description
RES SMD 20 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF20R0.pdf
Availability of KTR03EZPF20R0
QUANTITY
KTR03EZPF20R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF20R0
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF20R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF20R0
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF20R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF20R0 Details Description
Related parts for KTR03EZPF20R0
IC GATE OR 1CH 2-INP SC-70-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN PIN CRIMP 6AWG SILVER 76AMP datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS SKT datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 3.5NS 176TQFP datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 8LFCSP datasheet.pdf
LED MCPCB STAR XQD COOL 6000K datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FERRITE BEAD 33 OHM 0805 datasheet.pdf
330UF 35V 10X16MM 105C 6000H datasheet.pdf