Rohm Semiconductor KTR03EZPF3302
KTR03EZPF3302 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF3302
Brief Description
RES SMD 33K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF3302.pdf
Availability of KTR03EZPF3302
QUANTITY
KTR03EZPF3302 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF3302
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF3302
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF3302
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF3302 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF3302 Details Description
Related parts for KTR03EZPF3302
JUMPER-H1505TR/A3049Y/H1505TR12" datasheet.pdf
IC REG LDO 18V 0.5A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 100MS SNT-4A datasheet.pdf
CYLINDER,DBL ACT,NON-ROTATING,CU datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf