Rohm Semiconductor KTR03EZPF3604
KTR03EZPF3604 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF3604
Brief Description
RES SMD 3.6M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF3604.pdf
Availability of KTR03EZPF3604
QUANTITY
KTR03EZPF3604 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF3604
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF3604
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.6M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF3604
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF3604 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF3604 Details Description
Related parts for KTR03EZPF3604
TVS DIODE 10.2VWM 17.54VC SMD datasheet.pdf
IC CTRLR BATT CHRG LI-ION 10MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RECPT MINI-SPRING 16-20AWG datasheet.pdf
ANTENNA GPS MAGNETIC BASE datasheet.pdf
POT 5K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22K OHM 6SIP datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf