Rohm Semiconductor KTR03EZPF4303
KTR03EZPF4303 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF4303
Brief Description
RES SMD 430K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF4303.pdf
Availability of KTR03EZPF4303
QUANTITY
KTR03EZPF4303 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF4303
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF4303
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF4303
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF4303 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF4303 Details Description
Related parts for KTR03EZPF4303
IC FPGA 176 I/O 256FBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SOIC datasheet.pdf
RES 18K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
ROUND SPACER M2.7 STEEL 2.5MM datasheet.pdf