Rohm Semiconductor KTR03EZPF5104
KTR03EZPF5104 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPF5104
Brief Description
RES SMD 5.1M OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPF5104.pdf
Availability of KTR03EZPF5104
QUANTITY
KTR03EZPF5104 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPF5104
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPF5104
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPF5104
Related LinksKTR03E, KTR03EZPF5104 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPF5104 Details Description
Related parts for KTR03EZPF5104
CONN RECEPT 17POS SINGLE TIN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RETRIG MONOSTB MULTIVIB 16DIP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X5R 1206 datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE EMC/RFI 7A datasheet.pdf
IC MUX/SW ANLG LV CMOS SC70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER HSHM 88POS 8ROW STR datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC PLAD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf