Rohm Semiconductor KTR03EZPJ204
KTR03EZPJ204 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ204
Brief Description
RES SMD 200K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ204.pdf
Availability of KTR03EZPJ204
QUANTITY
KTR03EZPJ204 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ204
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ204
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ204 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ204
HOUSING PLSTC CLR 2.38"LX1.75"W datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 3MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 1.5A 3DDPAK datasheet.pdf
CORD REEL 50' 12AWG/3 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 39POS WALLMNT PINS datasheet.pdf
GEC/MCGG ADAPTER datasheet.pdf
BAR LIGHT 75MM ACCESSORY datasheet.pdf
IC CPLD 1056MC 6.96NS 256FTBGA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf