Rohm Semiconductor KTR03EZPJ392
KTR03EZPJ392 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ392
Brief Description
RES SMD 3.9K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ392.pdf
Availability of KTR03EZPJ392
QUANTITY
KTR03EZPJ392 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ392
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ392
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.9k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ392
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ392 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ392 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ392
LED MATRIX 8X8 2.4" 565NM GRN CC datasheet.pdf
IC MOSF DRIVER FAST DUAL 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
MODULE BISM II W/PWR AMP datasheet.pdf
RES SMD 33K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 1.5 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 30SKT SLD CUP datasheet.pdf
PAC-S300-SD25 CBL ASSY datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 740MA 230 MOHM datasheet.pdf
LED XLAMP CXA WHITE datasheet.pdf
15UF 100V 6,3X11 datasheet.pdf