Rohm Semiconductor KTR03EZPJ3R3
KTR03EZPJ3R3 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ3R3
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ3R3.pdf
Availability of KTR03EZPJ3R3
QUANTITY
KTR03EZPJ3R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ3R3
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ3R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ3R3
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ3R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ3R3 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ3R3
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 4.7K OHM 1608 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 100VWM 162VC R6 datasheet.pdf
SCR MODULE DUAL 150A 1600V datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 4.7 UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf