Rohm Semiconductor KTR03EZPJ474
KTR03EZPJ474 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ474
Brief Description
RES SMD 470K OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ474.pdf
Availability of KTR03EZPJ474
QUANTITY
KTR03EZPJ474 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ474
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ474
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ474
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ474 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ474 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ474
RES ARRAY 5 RES 1K OHM 6SIP datasheet.pdf
IC QUAD 2:1 DATA SEL/MUX 16-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 166PS .8MM DL GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
IC MPU Q OR IQ 667MHZ 561TEPBGA1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 392 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 3/32 CLR 32X6" datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf