Rohm Semiconductor KTR03EZPJ475
KTR03EZPJ475 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ475
Brief Description
RES SMD 4.7M OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ475.pdf
Availability of KTR03EZPJ475
QUANTITY
KTR03EZPJ475 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ475
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ475
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ475
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ475 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ475 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ475
DIODE SCHOTTKY 20V 1A POWERMITE1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 14SKT SLD CUP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 250MA 4.48 OHM TH datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 4A SYNC 8VFQFPN datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HD FIR TREE/CABLE TIE 50LB 7.9" datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE BOLT-IN datasheet.pdf
47UF 63V 8X12MM 105C 4000H datasheet.pdf