Rohm Semiconductor KTR03EZPJ4R3
KTR03EZPJ4R3 picture photo
Mfg. Part Number
KTR03EZPJ4R3
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/10W 0603
Datasheet Download
KTR03EZPJ4R3.pdf
Availability of KTR03EZPJ4R3
QUANTITY
KTR03EZPJ4R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR03EZPJ4R3
Internal Part NumberEIS-KTR03EZPJ4R3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Voltage KTR Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR03EZPJ4R3
Related LinksKTR03E, KTR03EZPJ4R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR03EZPJ4R3 Details Description
Related parts for KTR03EZPJ4R3
RELAY SSR 3A 24VDC PCB datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 8K 28DIP datasheet.pdf
CONNECTOR CPCI 154POS PRESFIT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 10V 10% 0805 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI M10-1.25 6H 1-5V datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 96MA 7.54 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf