Rohm Semiconductor KTR10EZPF1004
KTR10EZPF1004 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1004
Brief Description
RES SMD 1M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1004.pdf
Availability of KTR10EZPF1004
QUANTITY
KTR10EZPF1004 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1004
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1004
Featured ProductROHM Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1004
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1004 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1004 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1004
IC REG BUCK ADJ 0.55A 8DIP datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 66POS STRGHT PIN datasheet.pdf
BRIDGE TERM BLOCK 10POS datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 100V BP 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
SLIT MASK 2X5MM FOR EX-M2E datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 8KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
IC MRAM 4MBIT 40MHZ 8DFN datasheet.pdf