Rohm Semiconductor KTR10EZPF1070
KTR10EZPF1070 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1070
Brief Description
RES SMD 107 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1070.pdf
Availability of KTR10EZPF1070
QUANTITY
KTR10EZPF1070 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1070
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1070
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1070
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1070 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1070 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1070
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 3/8 UNF 4-20 MA datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 24SGL 3.18MM datasheet.pdf
LED PRISM 3MM RND LC SQ GRN SMD datasheet.pdf
CABLE 4COND 12AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CABLE PLUG MALE/FEMALE 5POS 12FT datasheet.pdf
RES 80.6 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 3W DO204AL datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.068UF RADIAL datasheet.pdf