Rohm Semiconductor KTR10EZPF10R0
KTR10EZPF10R0 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF10R0
Brief Description
RES SMD 10 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF10R0.pdf
Availability of KTR10EZPF10R0
QUANTITY
KTR10EZPF10R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF10R0
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF10R0
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF10R0
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF10R0 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF10R0 Details Description
Related parts for KTR10EZPF10R0
IDC CABLE - MSC26K/MC26G/MCG26K datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 200V 1111 datasheet.pdf
IC MCU 8KB 20PIN QFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1UF 35V X5R 1210 datasheet.pdf
Crystal 28.63636MHz 50ppm 20pF 30 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
RES SMD 158K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR HMC955LC4B datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 2.18K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf