Rohm Semiconductor KTR10EZPF10R5
KTR10EZPF10R5 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF10R5
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF10R5.pdf
Availability of KTR10EZPF10R5
QUANTITY
KTR10EZPF10R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF10R5
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF10R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF10R5
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF10R5 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF10R5 Details Description
Related parts for KTR10EZPF10R5
RELAY OPTO AC/DC 40V 250MA 4SSOP datasheet.pdf
IC ZIGBEE/802.15.4 PROC 40-QFN datasheet.pdf
HEX KEY L SHAPE 10MM 8.62" datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS .100" STACKER datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 4.9NS 100BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 16POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 3A 250VAC 32VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf