Rohm Semiconductor KTR10EZPF1100
KTR10EZPF1100 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1100
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 110 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1100.pdf
Availability of KTR10EZPF1100
QUANTITY
KTR10EZPF1100 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1100
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1100
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesResistor Products Overview
Featured ProductROHM Chip Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesKTR
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1100
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1100 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1100 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1100
HOOK-UP SOLID 16AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
TERM DUAL DK 4Q/TC TS32 CH/AL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 7.5NS 256FPBGA datasheet.pdf
SENSOR PROX NPN 1.3MM 12-24VDC datasheet.pdf
RES 6K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
PLUG IN MODULE datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf