Rohm Semiconductor KTR10EZPF1131
KTR10EZPF1131 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1131
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1131.pdf
Availability of KTR10EZPF1131
QUANTITY
KTR10EZPF1131 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1131
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1131
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1131
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1131 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1131 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1131
IDC CABLE - MPR26K/MC26M/MPR26K datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 375MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
ICL 33 OHM 20% 2.5A 15MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC TXRX RS232 5V 24-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.9PF 50V T2H 0402 datasheet.pdf
RES 221 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 25A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT datasheet.pdf