Rohm Semiconductor KTR10EZPF1132
KTR10EZPF1132 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1132
Brief Description
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1132.pdf
Availability of KTR10EZPF1132
QUANTITY
KTR10EZPF1132 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1132
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1132
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1132
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1132 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1132 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1132
IC FPGA 112 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
IC DAC 8BIT DUAL 80MSPS 40-TQFN datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRAY 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 133.33MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 233.333MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 112QFP datasheet.pdf
IC CAR RADIO PROC 3BAND 28TSSOP datasheet.pdf
CRYSTAL 40.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf