Rohm Semiconductor KTR10EZPF1214
KTR10EZPF1214 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1214
Brief Description
RES SMD 1.21M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1214.pdf
Availability of KTR10EZPF1214
QUANTITY
KTR10EZPF1214 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1214
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1214
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.21M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1214
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1214 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1214 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1214
FIXED IND 10UH 12.5A 7 MOHM TH datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 16K FLASH 40-DIP datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V 1111 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins; Receptacle, Female Sockets 37, 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 42"L X 36"W datasheet.pdf
LIGHT PIPE 2MM FLAT LENS 12.0 datasheet.pdf
RES 43.2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
VIVADO DEBUG NODE-LOCKED LICENSE datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf