Rohm Semiconductor KTR10EZPF1243
KTR10EZPF1243 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1243
Brief Description
RES SMD 124K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1243.pdf
Availability of KTR10EZPF1243
QUANTITY
KTR10EZPF1243 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1243
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1243
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1243
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1243 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1243 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1243
CONN HOOD TOP ENTRY SZ3 PG29 datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
CONN JACK PHONE 1/4" 2POS OPEN datasheet.pdf
RES SMD 0.017 OHM 5% 3W 2512 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 2% 16VDC 1206 datasheet.pdf
RES 118K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 2A MP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 3W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 30MA 650 MOHM datasheet.pdf
1200UF 100V 30X25 datasheet.pdf