Rohm Semiconductor KTR10EZPF1330
KTR10EZPF1330 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1330
Brief Description
RES SMD 133 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1330.pdf
Availability of KTR10EZPF1330
QUANTITY
KTR10EZPF1330 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1330
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1330
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1330
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1330 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1330 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1330
LED GREEN T1 3-HIGH ASSY datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 3POS 30AU datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 2W 15V 133MA datasheet.pdf
HEATSINK 40W DOWNLIGHT MODULE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
BOX S STEEL NAT 23.62"L X 7.87"W datasheet.pdf
RES 549K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 153WFBGA datasheet.pdf
MICRO 25C P 30" WHT NI datasheet.pdf