Rohm Semiconductor KTR10EZPF1474
KTR10EZPF1474 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1474
Brief Description
RES SMD 1.47M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1474.pdf
Availability of KTR10EZPF1474
QUANTITY
KTR10EZPF1474 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1474
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1474
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1474
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1474 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1474 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1474
IC REG LDO ADJ 0.25A 8SOIC datasheet.pdf
RECT BRIDGE 800V 110A MTK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 500V 1111 datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8MSOP datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
15" NATURAL 50LB CABLE TIE datasheet.pdf
SL TERM CRP F BOX TIN 32-36 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 330 OHM 9SIP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 65POS PNL MNT PIN datasheet.pdf