Rohm Semiconductor KTR10EZPF1581
KTR10EZPF1581 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1581
Brief Description
RES SMD 1.58K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1581.pdf
Availability of KTR10EZPF1581
QUANTITY
KTR10EZPF1581 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1581
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1581
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1581
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1581 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1581 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1581
IC CLK BUFFER 1:4 160MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
APPLIANCE INLET W/FILTER 20A datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LMP91200 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.6KV 330A DO205 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 3A datasheet.pdf
CONN RECEPT POWER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf