Rohm Semiconductor KTR10EZPF1651
KTR10EZPF1651 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1651
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1651.pdf
Availability of KTR10EZPF1651
QUANTITY
KTR10EZPF1651 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1651
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1651
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1651
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1651 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1651 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1651
CONN RING 16-22 AWG #10 PL-GRP datasheet.pdf
TRIMMER 20K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
EDGECARD PCI 184PS .050 3.3V SMD datasheet.pdf
IC OR CTRLR N+1 8MSOP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 20% 760VDC RADIAL datasheet.pdf