Rohm Semiconductor KTR10EZPF1822
KTR10EZPF1822 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF1822
Brief Description
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF1822.pdf
Availability of KTR10EZPF1822
QUANTITY
KTR10EZPF1822 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF1822
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF1822
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF1822
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF1822 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF1822 Details Description
Related parts for KTR10EZPF1822
JUMPER-H1504TR/A3048N/H1504TR 6" datasheet.pdf
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20SO datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 500MW 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 760MA 672 MOHM datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS JAM NUT PIN datasheet.pdf