Rohm Semiconductor KTR10EZPF2204
KTR10EZPF2204 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2204
Brief Description
RES SMD 2.2M OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2204.pdf
Availability of KTR10EZPF2204
QUANTITY
KTR10EZPF2204 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2204
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2204
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2204
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2204 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2204 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2204
TRIMMER 500K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS .100 SGL SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 3A TO220AB datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 133MHZ 256BGA datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 37POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
762 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
FUSE 40AMP 500V AC / 250V DC datasheet.pdf