Rohm Semiconductor KTR10EZPF2210
KTR10EZPF2210 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF2210
Brief Description
RES SMD 221 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF2210.pdf
Availability of KTR10EZPF2210
QUANTITY
KTR10EZPF2210 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF2210
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF2210
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF2210
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF2210 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF2210 Details Description
Related parts for KTR10EZPF2210
RES SMD 806K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.23A 160 MOHM datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP4T SLD NONSHORT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT SHRT RLLR LV datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CAP CER 200PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf