Rohm Semiconductor KTR10EZPF24R3
KTR10EZPF24R3 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF24R3
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF24R3.pdf
Availability of KTR10EZPF24R3
QUANTITY
KTR10EZPF24R3 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF24R3
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF24R3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF24R3
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF24R3 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF24R3 Details Description
Related parts for KTR10EZPF24R3
IC TONE DECODER CMOS 8-DIP datasheet.pdf
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS VERT 2MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 14.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LT1944-1EMS datasheet.pdf
CRYSTAL 16.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf
LED WHITE 4000K 70CRI SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf