Rohm Semiconductor KTR10EZPF25R5
KTR10EZPF25R5 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF25R5
Brief Description
RES SMD 25.5 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF25R5.pdf
Availability of KTR10EZPF25R5
QUANTITY
KTR10EZPF25R5 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF25R5
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF25R5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)25.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF25R5
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF25R5 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF25R5 Details Description
Related parts for KTR10EZPF25R5
IC SRAM 16KBIT 55NS 52PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 442 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC INVERTER SGL UNBUFF 6-ULLGA datasheet.pdf
CONN RCPT VERT HV-100 44POS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 2.34345K OHM 1/4W 0.01% AXL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE PIN datasheet.pdf
MDK-ARM DEVELOPMENT KIT LC datasheet.pdf
CONN DIMM DDR2 datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf