Rohm Semiconductor KTR10EZPF3013
KTR10EZPF3013 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF3013
Brief Description
RES SMD 301K OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF3013.pdf
Availability of KTR10EZPF3013
QUANTITY
KTR10EZPF3013 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF3013
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF3013
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF3013
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF3013 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF3013 Details Description
Related parts for KTR10EZPF3013
Connector Receptacle 72 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 WW datasheet.pdf
RES SMD 31.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XMITTER KEYFOB 418MHZ 4 BUTTON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 25.5 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 806 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 161MHZ BNC datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG GREEN 100' datasheet.pdf
CBL ASSY 4POS PLUG-SCKT 3M datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
XG4 18AWG 16/30 11PR SHLD 300V datasheet.pdf