Rohm Semiconductor KTR10EZPF31R6
KTR10EZPF31R6 picture photo
Mfg. Part Number
KTR10EZPF31R6
Brief Description
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805
Datasheet Download
KTR10EZPF31R6.pdf
Availability of KTR10EZPF31R6
QUANTITY
KTR10EZPF31R6 Order Process
Ship out your order
Specifications of KTR10EZPF31R6
Internal Part NumberEIS-KTR10EZPF31R6
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)31.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThick Film
FeaturesHigh Voltage
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KTR10EZPF31R6
Related LinksKTR10E, KTR10EZPF31R6 Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
KTR10EZPF31R6 Details Description
Related parts for KTR10EZPF31R6
CONN RECEPT 9POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 1.4A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP HI-TEMP FOR M12 PROX SENS datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET ASSORTED 6PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPST datasheet.pdf